Rossi Biofuel a Skupina MOL vybudovali v maďarském Komáromu závod na výrobu komponent bionafty

Rossi Biofuel a Skupina MOL vybudovali v maďarském Komáromu závod na výrobu komponent bionafty. Touto investicí společnosti uvedly na trh v Evropě technologii, která může zvýšit úspory skleníkových plynů o více než 85 %. Kapacita závodu je 50 000 tun bionafty ročně.

Rossi Biofuel a Skupina MOL vybudovali v Komáromu unikátní závod na výrobu komponent bionafty.

Jako první v Evropě využívá technologii RepCat, která umožňuje zpracovat mastné odpady různého druhu a původu, jako jsou například použité kuchyňské oleje, odpadní tuky, živočišné tuky nebo zbytky z výroby rostlinných olejů.

„Zavádíme v Evropě jedinečnou technologii, která nám umožňuje vyrábět biopalivo z téměř všech druhů tuků. Je to obrovský úspěch pro nás všechny, protože oběhové hospodářství je jedním ze základních pilířů aktualizované strategie Skupiny MOL. Transformace energetiky je dlouhý a složitý proces, ale tato investice jasně ukazuje, že konvenční paliva lze správnou technologií a využitím odpadu zaměnit za ekologičtější,“ řekl zástupce generálního ředitele Skupiny MOL Oszkár Világi.

Young architect woman presenting virtual holographic nature friendly city project

Výstavba s investicemi do brownfieldu na úrovni 45 milionů eur začala v červnu 2020. Vybudováním závodu se Skupina MOL a skupina Envien, které jsou 25 %, respektive 75 % vlastníky společnosti, snaží reagovat na požadavky zákazníků i legislativy. Cílem společnost Rossi Biofuel je splňovat předpisy Evropské unie o obnovitelných palivech v dopravě. Produkt Rossi Biofuel se používá jako biokomponent při výrobě nafty v rafineriích Duna v Maďarsku a Slovnaft v Bratislavě.

Skupina MOL je mezinárodní integrovaná ropná, plynárenská, petrochemická a maloobchodní společnost se sídlem v Budapešti. Provozuje tři rafinerie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného řízení dodavatelského řetězce v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku a vlastní síť téměř 2 000 čerpacích stanic v 9 zemích střední a jihovýchodní Evropy. Společnost Rossi Biofuel Zrt. je součástí skupiny Envien Group, která hraje klíčovou roli při výrobě bionafty v regionu.

Nejnovější články

Další články autora