Projekt garsoniéra aneb co všechno se vejde do 24 metrů čtverečních

Tento byt je vlastně projekt. Mladá majitelka si na něm vyzkoušela, co všechno pojme malý prostor a jak útulně může působit.

Rozloha: 24 m2, garsoniéra

Chtěla jsem si vyzkoušet, co tento byt dá a jestli se sem vejde všechno, co potřebuji na život.

  • Petra, majitelka

Sympatická Petra dlouho hledala své první vlastní bydlení v Bratislavě. Do té doby bývala v podnájmu v úplném centru města a toužila v centru i zůstat. Miluje staroměstskou atmosféru vysokých stropů a velkých oken a také prostředí staré Bratislavy.

Opravdu se snažila o duši spasenou a to mi mohou hledači bytu nejen v hlavním městě potvrdit, že na dobré se vyplatí počkat a že pěkných bytů je často méně než šafránu. Hledala a hledala a však všichni víme, ceny rostly a rostly, no a vidina bytu v samotném centru mizela stále více a více v nedohlednu.

moderní venkovský interiér garsonky s bílou rohovou kuchyňskou linkou a béžovým obkladem, vestavnými spotřebiči, pracovním koutkem, jídelním stolem a rozkládací sedačkou
Dřevo, bílá a zeleň – to je základní pilíř tohoto domova. Zdroj: Miro Pochyba

Když už netušila, jak dál, úplnou náhodou jí padl pohled na novostavbu, která není sice přímo v srdci města, ale pěšky se tam člověk dostane do půl hodiny.

Zalíbila se jí nejen poloha, ale také projekt a možnosti, které okolí bytu nabízí. Jak sama říká, všechno má nyní po ruce – i práci, i život – a právě o „work-life“ balanc Petra vědomě usiluje.

Jak na věc
Přestože se Petre nepodařilo najít byt s vysokým stropem, její nová nemovitost disponuje obrovským oknem po celé jedné straně.

Nejnovější články

Další články autora